O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

Kilka słów o sekcji krótkofalowców

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: poniedziałek, 29 wrzesień 2014 Zespół SP2YWL
Członkowie klubu SP2YWL

Sekcja krótkofalowców "GALEON" to grupa miłośników łączności radiowych. Pracujemy w eterze pod znakiem wywoławczym SP2YWL. Zajmujemy się amatorsko nawiązywaniem łączności radiowych z całym światem, a w szczególności jesteśmy zainteresowani różnego rodzaju zawodami.

Klub znajduje się we Władysławowie, naszą działalność prowadzimy na terenie dawnej stacji fazo-lokacyjnej systemu AD2 niegdyś prowadzonej przez Urząd Morski, a nasz QTH lokator to JO94ES. Sekcja Krótkofalowców „Galeon” przy Miejskim Klubie Sportowym Władysławowo powstała na początku 2005 roku, a w eterze było nas słychać pod znakiem SP2YWL od 14 kwietnia 2005r.. Obecnie sekcja liczy kilkadziesiąt członków, którzy w głównej mierze skupiają się na udziale w różnych zawodach radioamatorskich międzynarodowych i krajowych – niejednokrotnie zajmując dobre miejsca.


Teren klubu w pierwszym roku działalności, w tle maszt anteny systemu AD-2

Przez okres dziesięciu lat rozbudowaliśmy nasz system antenowy, który jest podstawą udanej łączności radiowej, przeprowadziliśmy remont obiektu, wciąż rozwijamy naszą pasję radiową, podejmujemy co rusz nowe inicjatywy. Aktywnie uczestniczymy w organizowanych na obszarach województwa, kraju i świata różnorodnych aktywnościach radioamatorskich. Podejmujemy współpracę z samorządami i administracją publiczną. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy. Osobom zainteresowanym łącznością radiową udzielamy pomocy, służymy wiedzą z zakresu radiotechniki i umiejętnościami praktycznymi. Budujemy ciekawe konstrukcje antenowe i urządzenia, które wykorzystujemy do rozwijania naszego hobby.

Jesteśmy pasjonatami i Wy możecie nimi zostać!

Zespół SP2YWL

 

Odsłony: 3878

Nasze karty QSL