O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

S79SP - Wyprawa DX'owa na Seszele

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: wtorek, 01 grudzień 2015 Zespół SP2YWL

W dniach od 3 do 18 października 2015 roku członkowie klubu "GALEON" Gala SP2GKS oraz Bogdan SP2EBG brali udział w wyprawie Dxowej na wyspę „Mahe” (Seszele) leżącą na oceanie indyjskim. Organizatorem wyprawy był Włodek SP6EQZ.

Podczas aktywności z Seszele Polacy używali znaku wywoławczego S79SP i nawiązali ponad 45 tys. łączności ze stacjami z całego świata. Wyprawa pracowała w pasmach od 160M do 6M emisjami CW/SSB oraz RTTY. W skład wyprawy oprócz dwóch członków naszego klubu wchodzili: Włodek SP6EQZ kierownik wyprawy, Krzysztof SP6JIU, Ryszard SP6FXY, Roman SP9FOW. W wyprawie miał uczestniczyć jeszcze Jan SP3CYY, jednak w ostatnim momencie musiał zrezygnować. QSL managerem wyprawy jest Ryszard SP6FXY.

od lewej: SP9FOW, SP6FXY, SP6EQZ, Brian, SP2GKS, SP2EBG, SP6JIU
źródło: http://www.s79sp.dxing.pl/

Log łączności z wyprawy dostępny jest w popularnym serwisie ClubLog, tam też można zamawiać karty QSL poprzez system OQRS.
Gratulujemy kolejnej udanej wyprawy i już dziś życzymy owocnej pracy nad przygotowaniem kolejnej.


Zespół  SP2YWL

 

Odsłony: 3567

Nasze karty QSL