O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

W czerwcu 2016 egzamin w Gdyni

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: środa, 09 marzec 2016 Zespół SP2YWL

Aby zostać krótkofalowcem należy zdać egzamin państwowy i uzyskać świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.  W czwartek 16 czerwca 2016 roku taki egzamin przeprowadzony zostanie przez Delegaturę UKE w Gdyni.

Sesja egzaminacyjna zostanie przeprowadzona w Delegaturze Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni przy ul. Kieleckiej 103. Egzamin będzie przeprowadzony w języku polskim, w formie testu pisemnego i praktycznego sprawdzianu umiejętności obsługi urządzeń radiowych.

Kandydat ubiegający się o przystąpienie do egzaminu zobowiązany jest do złożenia pisemnego wniosku o wydanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w terminie co najmniej 14 dni przed planowaną datą egzaminu. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć Prezesowi UKE poprzez Sekretariat Komisji Egzaminacyjnej do spraw operatorów urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej znajdującym się w UKE w Warszawie przy ul. Kasprzaka 18/20.

Egzamin przeprowadzony będzie w dwóch częściach. Pierwszy etap to sprawdzenie wiedzy teoretycznej z czterech przedmiotów: Wiadomości techniczne z zakresu radioelektroniki, Bezpieczeństwo pracy przy urządzeniach elektrycznych i radiowych, Przepisy i procedury operatorskie, Przepisy dotyczące radiokomunikacyjnej służby amatorskiej. W drugim etapie sprawdzane będą umiejętności praktyczne w posługiwaniu się zdobytą wiedzą teoretyczną. Głównie ocenie podlegać będzie sprawność, płynność, szybkość i poprawność stosowania polskiego i międzynarodowego alfabetu fonetycznego, znajomość kodu "Q", raportowania parametrów łączności.

Wzór świadectwa - źródło: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/99/1

Szczegółowe wymagania i procedury osoby zainteresowane znajdą na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej. My jako pasjonaci zachęcamy potencjalnych przyszłych krótkofalowców do zdobywania wiedzy podczas naszych spotkań klubowych we Władysławowie. Chętnych do spotkania się w klubie zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego.

Do zobaczenia!

Zespół SP2YWL

 

Odsłony: 3734

Nasze karty QSL