O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

HF2PUCK - Zawody zamkowe

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: piątek, 20 maj 2016 Zespół SP2YWL

W sobotę 21 maja odbędzie się kolejna edycja "Zawodów zamkowych". Nasza stacja pod kierownictwem kol. Szymona SQ2SIT będzie pracowała w tym dniu z terenu ruin Zamku w Pucku pod znakiem wywoławczym HF2PUCK.

Będzie to XIII edycja Zawodów zamkowych organizowanych przez kol. Marka SQ5GLB, Warszawski OT PZK i Radę Bractwa Zamkowego. Współzawodnictwo będzie prowadzone w paśmie 80m (3,7 MHz) w godzinach 15:00 - 18:00 UTC (17:00 - 20:00 czasu lokalnego) emisją foniczną SSB (modulacja jednowstęgowa). Stację na tę okoliczność przygotowuje kol. Szymon SQ2SIT we współpracy z kol. Maciejem SP2GPU. Stanowisko radiowe będzie zorganizowane przy ul. Zamkowej w Pucku w bezpośrednim sąsiedztwie ruin puckiego zamku.

Okolicznościowa karta QSL - opracowano na podstawie materiałów UM Puck

Dzięki nawiązaniu współpracy z Urzędem Miejskim w Pucku i przychylności Pani Burmistrz przedsięwzięcie zostało wpisane do miejskiego kalendarza imprez, co może zaowocować corocznym pojawieniem się znaku HF2PUCK podczas zawodów zamkowych. Nie wykluczamy też, że z Pucka znak będzie pokazywał się częściej, np. przy innych okazjach związanych z miastem.

Okolicznościowa karta QSL - opracowano na podstawie materiałów UM Puck

Zachęcamy do nawiązania łączności z naszą stacją w dniu 21 maja podczas zawodów i nie tylko. Przewidujemy aktywność stacji w eterze już od godziny 12:00 UTC. Karty QSL zostaną rozesłane do wszystkich stacji, które nawiążą łączność z nami, log zostanie również załadowany do LoTW. Szczegóły programu zamkowego znajdziecie na stronie organizatora: http://zamkisp.pl/ .

Zespół SP2YWL

 

Odsłony: 5137

Nasze karty QSL