O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości 2016

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: piątek, 09 grudzień 2016 Zespół SP2YWL

W piątek jedenastego listopada 2016 Jan SP2FWC wystartował w zawodach organizowanych przez Skierniewicki Klub Krótkofalowców SP7PBC. Celem rywalizacji jest upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r., oraz doskonalenie umiejętności operatorskich.

W tygodniu poprzedzającym zawody przeprowadziliśmy przegląd anten, do dyspozycji Jana była pozioma delta oraz slooper na pasmo 80m. Wszystko połączone przez przełącznik umożliwiający w  sprawny sposób wybór pożądanej w danej chwili anteny. Jako urządzenie nadawczo-odbiorcze pracował Kenwood TS-570. Niestety ze względu na pewne zawirowania, start w zawodach odbył się z dwudziestominutowym opóźnieniem. Jan szybko nadrabiał straty, udało się dogonić czołówkę zawodów i w ostatecznym rozliczeniu nasza stacja SP2YWL zajęła trzecie miejsce w kategorii F - stacje klubowe Mixed (CW+SSB) z wynikiem 2690 pkt.


Klub w dniu zawodów

Jako stacja klubowa z północy staramy się startować w maksymalnie dużej ilości zawodów krajowych. Warto przy każdej okazji zaznaczyć swoją obecności na krótkofalarskiej mapie Polski, a jesteśmy tutaj najbardziej na północ wysuniętą jednostką. Każdy start w mniejszych zawodach przy okazji jest krótkim treningiem przed dużymi międzynarodowymi rywalizacjami.

Już niedługo, bo w lutym 2017 będziemy organizatorem podobnego typu zawodów pn. Zaślubiny Polski z Morzem. Wydarzenie organizowane jest dla upamiętnienia patriotycznego aktu z 1920 roku oraz doskonalenia umiejętności operatorskich wśród krótkofalowców.

Już dziś zachęcamy do udziału w tych zawodach, będzie nam miło usłyszeć  koleżanki i kolegów w odbiorniku naszej stacji.

Zespół  SP2YWL

 

Odsłony: 20646

Nasze karty QSL