O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

20 lat współpracy Cieszyn - Puck

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: wtorek, 10 maj 2022 Zespół SP2YWL

W dniach od 1 do 8 maja 2022 roku uczestniczyliśmy w akcji dyplomowej zorganizowanej z okazji 20-lecia partnerstwa pomiędzy miastami Cieszyn i Puck. Organizatorami eventu byli Burmistrz miasta Cieszyna i krótkofalarski Klub Śląska Cieszyńskiego SP9SCI we współpracy z SP2YWL.

Inicjatywa ta miała na celu promocję miasta Cieszyna i Pucka na falach eteru a także aktywizację radioamatorów nie tylko krajowych ale również zagranicznych. Aby otrzymać dyplom należało przeprowadzić odpowiednią ilość łączności z wyznaczonymi stacjami aktywatorów. W czasie trwania akcji pracowały dwie stacje okolicznościowe, HF20CP z Cieszyna i SN20CP z Pucka. Ogólnie przeprowadzono prawie 4 tysiące łączności i wydano 180 dyplomów korespondentom biorącym udział w tej imprezie eterowej. Karty QSL potwierdzające nawiązanie łączności ze stacjami okolicznościowymi zostaną wysłane do odbiorców poprzez biuro QSL Polskiego Związku Krótkofalowców.

Wzór dyplomu

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie na witrynie Miasta Cieszyna link: https://www.cieszyn.pl/strefa-mieszkanca/pages/cieszyn-puck/akcja-krotkofalarska-cieszyn-puck/1570.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie i możliwość udziału w przedsięwzięciu.

Do usłyszenia!

Zespół  SP2YWL

 

 

 

Odsłony: 2110

Nasze karty QSL