O nas

Jesteśmy krótkofalowcami. W eterze możecie nas usłyszeć pod znakiem wywoławczym SP2YWL.  Interesujemy się  różnego rodzaju zawodami radioamatorskimi, konstrukcjami antenowymi i nawiązywaniem dalekich łączności. Czytaj więcej ...

Przemiennik SR2GA ponownie nadaje!

Kategoria: Wiadomości Opublikowano: poniedziałek, 30 styczeń 2023 Zespół SP2YWL

We Władysławowie uruchomiono przemiennik analogowy FM pracujący w paśmie 70cm. Pod koniec 2022 roku trwały intensywne prace remontowe związane z masztem, na którym posadowiony jest system antenowy przemiennika. Na początku stycznia konstrukcja stanęła w całej okazałości, a przemiennik od tego momentu pracuje z nominalnym zasięgiem.

Przemiennik swoim zasięgiem obejmuje Władysławowo i okoliczne miejscowości nadmorskie w rejonie Zatoki Gdańskiej. Pracuje pod znakiem wywoławczym SR2GA z terenu klubu SP2YWL we Władysławowie, na kanale R83 (438,975/431,375MHz) z mocą 10W. Otwarcie przemiennika następuje tonem subakustycznym (podnośną) CTCSS 94,8Hz. Znamiennik telegraficzny nadawany jest samoczynnie co piętnaście minut, a w czasie trwania relacji co około 5 min. System antenowy zbudowany jest z odcinka pełnopłaszczowego fidera LDF-4-50A firmy Andrew i anteny nadawczo-odbiorczej Diamond F-718.

SR2GAWykres SWR anteny przemiennika SR2GA


Szczegółowe informacje na temat przemiennika znajdziecie na witrynie Michała SP2XDM w zakładce SR2GA.

Zachęcamy do aktywnego korzystania z przemiennika!

Do usłyszenia!

Zespół  SP2YWL

 

 

 

Odsłony: 3680

Nasze karty QSL